Zelts turības simbols ir bijis gadsimtiem, pat gadu tūkstošiem. Ja runā par pārbaudītām vērtībām, tad investīciju pasaulē nav daudz tādu lietu, kuras varētu lepoties ar ilgāku vēsturi nekā zelts. Uz šī dzeltenīgi spožā dārgmetāla pusi cilvēce acis metusi jau sen, un zelts tradicionāli bijis turības etalons.
Tāpat arī mūsdienās zelts joprojām ieņem svarīgu lomu uz globālās investīciju skatuves, un šis dārgmetāls ir laba uzkrājumu portfeļa sastāvdaļa vecumdienām (investīcijām zeltā iesaka atvēlēt 2% līdz pat 10% portfeļa). Zelts vēsturiski ir pierādījis savu drošā patvēruma statusu un spējis pārdzīvot dažādas jukas, neskaitāmas devalvācijas un augošu inflāciju.
Savukārt patēriņa grozs, ko var nopirkt par konkrētu daudzumu zelta, mainās maz vai pat pieaug (atšķirībā no papīra naudas). Pasaules Zelta padome izceļ piemēru: 1971.gadā ASV māju varēja nopirkt aptuveni par 25 tūkst. ASV dolāru, kas toreiz bija līdzvērtīgi aptuveni 700 Trojas uncēm zelta. Savukārt šobrīd par 25 tūkst. ASV dolāru privātmāja var rādīties vien sapņos, toties 700 Trojas unces zelta gan var apmainīt gandrīz pret 900 tūkst. ASV dolāru.
Protams, īstermiņa cenu svārstības ir varbūt visai ievērojamas. Tiesa gan, zeltam zināma vērtība tiek piedāvāta jau ļoti ilgi, kas liek domāt, ka pasaule vairāku desmitu gadu skatījumā (uz priekšu) diez vai tik ļoti mainīsies, lai nopirktie dārgmetāli būtu zaudējuši vērtību un būtu ļoti nelikvīdi ieguldījumi (tas nozīmē – būtu lielas problēmas tiem atrast pircējus). Būtu gan jāpiebilst - lai nebūtu vilšanās, zelta iegādi drīzāk vajadzētu uztvert kā vērtības saglabāšanas, nevis peļņas iespēju.
Jānorāda, ka investīcijas zeltā var veikt, piemēram, ar biržas starpniecību, un šajā ziņā pievilcīga izvēle varētu būt biržā tirgotie fondi (kā rezultātā zelts pieder virtuāli). Tāpat var iegādāties arī fizisko zeltu, kas ir, piemēram, zelta monētas un zelta stieņi.
Šis gads zeltam pagaidām ir bijis ļoti veiksmīgs, un tā vērtība preču biržās ir palielinājusies jau gandrīz par 10%. Kopš saviem 2011.gada rudens rekordiem virs 1900 ASV dolāru atzīmes par Trojas unci zelta vērtība gan ir sarukusi par trešo daļu. Savukārt 10 gadu skatījumā tā ir iespējusi pieaugt par 80%.