1
        

Interesanti par zeltu, dārgakmeņiem un ne tikai

Zelts atkal ir modē!

01/11/2018

Riska aktīvu cenām šomēnes planējot zemāk, tirgus dalībnieki lielāku uzmanību pievērš drošā patvēruma aktīviem, vēsta laikraksts "Dienas Bizness".

Normāls zelta ķēriens Austrālijā!

20/09/2018

Kanādas kalnrūpniecības kompānija šahtā Austrālijas rietumu daļā ieguvusi divus milzīgus zelta tīrradņus, kuru kopējā cena varētus sasniegt 11,5 miljonus ASV dolāru jeb gandrīz 10 miljonus eiro!

Kad zelts nav zelts?!

03/09/2018

Nāk rudens, kas ierasti jau ir zeltainā krāsā, pēc tam būs ziema ar saviem tumšajiem vakariem, tādēļ jau laikus izmanto zelta nokrāsu laimīgas, aicinošas telpas radīšanai savās mājās!

Bizantijas zilais sudrabs - reāls vai mīts?

12/08/2018

Kāds kolekcionārs pavēstījis, ka viņa īpašumā esot Bizantijas zilais sudrabs. Labu laiku tika uzskatīts, ka Bizantijas zilā sudraba eksistence ir vien mīts vai izdomājums.

Zelts tikai retus izrauga par saviem mīluļiem

31/07/2018

„Pasaulē ir divi vietas, kas tikpat kā nemaz vēl nav izpētītas. Viena ir Jaungvinejas sala Klusā okeānā, otra – Arābijas pussalas vidiene Jemena, vai kādreizējā Sabas karalienes valstība.

Pat ja zelts ir muļķīgs, vienalga tas ir gudrs

23/07/2018

Finanšu pasaulē daudzas desmitgades nenorimst debates par zeltu. Kāds zeltā saskata diversifikācijas iespējas, citi tajā saskata vienkārši dzeltenu metālu, kas nedod naudas plūsmu.

 

Video: Zviedru zelta meklējumos

05/07/2018

Viena no zināmākajām Zemgales leģendām vēsta, ka Mūrmuižā pie akmens tilta pār Svētes upi zviedri Ziemeļu kara laikā pirms kaujas ar krievu karaspēku esot nogremdējuši savu kara kasi – kaut kauju uzvarējuši, pirms tam baidījušies, ka zaudējuma gadījumā (kā nekā, viņiem nācās cīnīties ar trīs reizes lielāku armiju!) visu naudu un dārgumus iegūs ienaidnieks – kā saka, drošs paliek drošs.

Rīgas vējrāži: zelta gailis, pūķis, zābaks un zivs

29/06/2018

Kolekcionāri mēdz aizrauties ar ļoti dažādām Rīgas vēstures liecībām – atklātnēm, nozīmītēm, monētām, medaļām, gleznām… Taču ir arī tādi priekšmeti, kurus nevar ne salikt plauktā, ne aptaustīt rokām.