1
        

Briljanta iegāde ir vērtīgs ieguldījums un, lai tas nezaudētu savu vērtību (spožumu), par dārgakmeni pienācīgi jārūpējas. Losjoni, pūderi, ziepes padara briljantus un dārglietas netīrus, un tie neizskatās tik mirdzoši. Šī sadaļa satur dažus padomus, kā pareizi kopt briljantus un juvelierizstrādājumus ar tiem.

Vanniņa ar mazgāšanas līdzekli. Lai piešķirtu briljantam mirdzumu un attīrītu to no netīrumiem, var izmantot jebkuru īpaši maigu sadzīves šķidro mazgāšanas līdzekli, kas nesatur hloru. Sagatavojiet mazu trauciņu ar siltu ūdeni un mazgāšanas līdzekli. Tīriet dārgakmeni ar mīkstu birstīti, līdz tam visapkārt veidojas putas. Novietojiet dārgakmeni uz plastmasas vai metāla sieta, skalojiet to ar siltu ūdeni (esiet uzmanīgi, nepazaudējiet dārgakmeni skalošanas laikā!). Dārgakmeņa žāvēšana notiek, viegli pieskaroties tam ar vilnu nesaturošu audumu.

Mērcēšana aukstā ūdenī. Ielejiet trauciņā 4/5 auksta ūdens un 1/5 ļoti maiga mazgāšanas līdzekļa. Mērcējiet šķīdumā dažas minūtes, izņemiet un maigi tīriet ar birstīti. Noskalojiet dārgakmeni tajā pašā šķīdumā, pēc tam lieciet žūt uz zīdpapīra.

Ātrākā un vienkāršākā metode. Nopērciet speciālo līdzekli dārglietu tīrīšanai, izvēlaties piemērotāko Jūsu dārgakmenim un metālam, rūpīgi izlasiet instrukciju un sekojiet tai. Pēc tīrīšanas nekādā gadījumā neaizskariet ar pirkstiem!

Tīrīšana ar ultraskaņu. Mūsdienās ultraskaņas dārglietu tīrīšanas aparāti pieejami dažādās formās un izmēros. Pirms tik specifiskas ierīces iegādes būtu lietderīgi pakonsultēties ar speciālistu.

Ieteikumi:
Ja pamanāt, ka uz izstrādājuma ar dārgakmeni parādījušies defekti, labāk to uzreiz aiznest pie juveliera un salabot, jo nav ieteicams turpināt nēsāt šo rotaslietu. Lai laicīgi konstatētu nepilnības, būtu labi vismaz reizi gadā veikt pārbaudi pie juveliera.

Nenēsājiet dārglietas, veicot mājsaimniecības darbus, un noņemiet tās pirms smaržu, ziepju, krēmu un citu kosmētisko līdzekļu lietošanas.

Pirms dodaties ceļojumā, rūpīgi pārdomājiet, kā pārvadāsiet dārgakmeņus.

Mazgājot rokas, nelieciet dārglietas uz izlietnes malas – tās var noslīdēt un iekrist kanalizācijā.

Neņemiet nost dārglietas sabiedriskajās vietās – tā Jūs varat nejauši aizmirst vai pazaudēt tās.